FOTONA LightWalker
LightWalker ST-E –UNIWERSALNY LASER DO ZABIEGÓW NA TKANKACH TWARDYCH
Doskonałe efekty zabiegowe
Najwyższy poziom bezpieczeństwa
Bezbolesne zabiegi
Bez potrzeby znieczulania
Lasery stomatologiczne do zabiegów na tkankach twardych i miękkich
lw_at_big_screen
LightWalker – DWIE NAJLEPSZE DŁUGOŚCI FALI LASEROWEJ W STOMATOLOGII

Lasery LightWalker AT; DT;ST-E zmieniają jakość pracy w praktyce dentystycznej dzięki zastosowaniu dwóch najlepszych długości fali Er:YAG i Nd:YAG. Doskonałe rezultaty leczenia tkanek są w zasięgu ręki. Głębokość penetracji laserów FOTONA sięga do 10 mm.

WSZECHSTRONNY SYSTEM LASEROWY

Wiadomo, że różne procedury stomatologiczne wymagają zastosowania różnych długości fali laserowych. Długość fali laserowej odgrywa istotną rolę, ponieważ określone tkanki organizmu wchodzą w różne interakcje w zależności od źródła promieniowania. Dzięki możliwości wyboru dwóch uzupełniających się (pod względem ich wpływu na tkanki) długości fal laserowych LightWalker staje się laserem uniwersalnym. Praktycznie wszystkie wspomagane laserowo procedury dentystyczne mogą być wykonywane za pomocą lasera Er:YAG, charakteryzującego się najwyższą absorpcją na wodzie, lub za pomocą lasera Nd:YAG o najgłębszej penetracji w tkance.

laser_at_s_composit
KONCEPCJA LECZENIA TWINLIGHT

Połączenie dwóch najlepszych długości fali laserowej w jednym systemie umożliwia lekarzom przeprowadzanie zabiegów za pomocą dwóch długości fal laserowych (TwinLight™). Zastosowanie obu długości fali w terapii optymalizuje wykorzystanie unikalnych właściwości interakcji laser – tkanka, charakterystycznych dla każdej z długości fali promieniowania laserowego. Na przykład, energia lasera Nd:YAG lepiej sprawdza się w koagulacji i głębokiej dezynfekcji, podczas gdy laser Er:YAG ma niepowtarzalną skuteczność w ablacji tkanek miękkich i twardych. Dzięki ich połączeniu w sposób znaczący może poprawić się wynik końcowy zabiegów wspomaganych laserowo, gwarantując równocześnie maksymalne bezpieczeństwo i skuteczność zabiegów.

NAJWYŻSZA MOC I NAJDŁUŻSZY CZAS TRWANIA IMPULSU

W urządzeniu LightWalker obie długości fali laserowej generowane są przez lasery na ciele stałym, które przewyższają wszystkie lasery diodowe lub inne lasery stomatologiczne pod względem mocy maksymalnej i zakresu czasu trwania impulsu.

SZYBKIE I SKUTECZNE CIĘCIE Z NIEZRÓWNANYM KOMFORTEM PACJENTA

Żaden inny laser nie jest w stanie ciąć tkanek twardych i miękkich tak szybko jak LightWalker.

PRECYZYJNA CHIRURGIA Z JEDNOCZESNĄ DEZYNFEKCJĄ

Równomierna absorpcja lasera Nd:YAG w tkankach miękkich sprawia, że można przeprowadzać precyzyjną waporyzację z jednoczesną koagulacją. Dodatkowo laser dysponuje mocą w impulsie nawet 1000-krotnie większą od innych laserów, co przekłada się na doskonałą dezynfekcję.

SZEROKIE MOŻLIWOŚCI ZASTOSOWAŃ

Lasery LightWalker mają najbardziej obszerną listę zastosowań klinicznych ze wszystkich laserów stomatologicznych dostępnych na
rynku. Szeroki wybór kątnic zarówno z końcówkami światłowodowymi, jak i bez nich, zapewnia właściwie nieograniczone możliwości
zastosowań klinicznych. LightWalker oferuje najwyższe standardy leczenia stomatologicznego, a równocześnie prostotę zastosowania w:
• endodoncji
• periodontologii
• chirurgii tkanek miękkich
• implantologii
• stomatologii zachowawczej
• dermatologii estetycznej
• ortodoncji
• wybielaniu zębów
• leczeniu chrapania
• stomatologii dziecięcej

USTAWIENIA WSTĘPNE PARAMETRÓW DLA PONAD 40 RÓŻNYCH ZASTOSOWAŃ

Ekran dotykowy oferuje proste menu zawierające wcześniej zaprogramowane protokoły zabiegowe. Należy wybrać terapię, a laser automatycznie ustawi optymalne parametry startowe. Dzięki łatwym w obsłudze procedurom oraz ustawieniom zmienianym za pomocą dotknięcia przycisku, możliwe jest skuteczne przeprowadzenie każdej procedury dentystycznej, co z kolei przekłada się na dodatkowe profity w prowadzonej praktyce. Istnieje możliwość rozbudowy modelu AT o procedury medycyny estetycznej, jak np. usuwanie zmarszczek, usuwanie owłosienia i fotoodmładzanie skóry.

Lightwalker1-1
Lightwalker2
Lightwalker3
FUNKCJONALNOŚĆ I WYGODA UZYTKOWANIA
ŁATWY W UŻYCIU EKRAN DOTYKOWY

Urządzenie LightWalker wyposażone jest w łatwy w użytkowaniu ekran dotykowy z regulowanym kątem nachylenia.

ŁATWY DOSTĘP DO ZBIORNIKA SPRAYU WODNEGO

Dzięki zintegrowanemu zbiornikowi sprayu wodnego nie ma konieczności podłączania lasera do źródła wody, co zwiększa mobilność i łatwość użycia systemu. Zbiornik jest poręcznie umieszczony w tylnej części obudowy, co ułatwia dostęp w przypadku konieczności uzupełnienia. Dodatkowo laser wyposażony jest w system podgrzewania wody, co zapobiega reakcjom nadwrażliwości na zimno u pacjentów.

OPATENTOWANE LEKKIE RAMIĘ OPTOFLEX (DOSTĘPNE Z LIGHTWALKER AT)

Unikalne opatentowane ramię przegubowe OPTOflex w laserach LightWalker jest doskonale wyważone dzięki czemu ciężar głowicy nie jest odczuwany w dłoni operatora. OPTOflex umożliwia również pełen zakres ruchu i maksymalny stopień kontroli, co zwiększa precyzję i łatwość prowadzenia terapii.

BEZPRZEWODOWY PRZEŁĄCZNIK NOŻNY (OPCJA)

LightWalker wyposażony jest w bezprzewodowy przełącznik nożny, co zapobiega niepotrzebnemu plątaniu się kabli na podłodze  gabinetu.

Lightwalker16
Lightwalker12
Lightwalker13
Lightwalker14
Lightwalker15
Lightwalker16