Jak dbać o licówki kompozytowe? Podpowiadamy!

Bez kategorii

28 września 2019

Jak dbać o licówki kompozytowe? Podpowiadamy!

Licówki kompozytowe to świetnie rozwiązanie z zakresu stomatologii estetycznej! Licówki kompozytowe trwałość stoi na wysokim poziomie, przez co ich korzystanie przez wiele lat nie stanowi problemu. Jeśli chciałbyś poznać licówki kompozytowe wady i zalety, to ten artykuł bez wątpienia jest przeznaczony dla ciebie. Jak dbać o licówki kompozytowe – to także wiedza, mimo że nietajemna, to jednak istotna, by ją znać.

Zastanawiająca jest także wiedza, licówki kompozytowe jak się zakłada. Jest to stosunkowo prosty zabieg, który jednak warto wyjaśnić pacjentom, aby być pewnym, że przebiega on zgodnie z procedurami. Po zabiegu założenia licówek warto jest także wiedzieć, jak dbać o licówki, aby pacjent mógł cieszyć się nimi jak najdłużej.

Licówki kompozytowe – jak się je zakłada?

Zakładanie licówek kompozytowych jest zabiegiem, który może wykonać tylko specjalista w tym zakresie. Licówki kompozytowe jak się zakłada – zabieg rozpoczyna się od minimalnego zeszlifowania warstwy szkliwa, celem zapewnienia jeszcze lepszej stabilizacji licówki. Następnie, licówkę nakłada się bezpośrednio na opracowany ząb. Istnieją licówki, które nie potrzebują szlifowania zębów i o nie również warto zapytać. Licówki kompozytowe wady i zalety mają, jednak uzyskiwane korzyści zdecydowanie przewyższają ich wady. Dbanie o licówki kompozytowe jest bardzo proste – jeśli potrafisz dbać o naturalne zęby, to oznacza to, że wiesz już, jak dbać o licówki kompozytowe.

Zastanawiasz się licówki kompozytowe trwałość – czy różni się ona w zależności od tego, czy ząb zostanie oszlifowany, czy też nie? Warto zapytać o to stomatologa, który wykonuje zabieg zakładania licówek. Po zabiegu założenia licówek powinieneś także zapytać swojego dentystę, jak dbać o licówki kompozytowe, aby móc cieszyć się nimi jak najdłużej. 

Licówki kompozytowe – trwałość

Licówki kompozytowe trwałość – podjęcie tego tematu jest istotne, nim ostatecznie podejmiesz decyzję o zastosowaniu tego rodzaju licówek. Wbrew pozorom, przy wykorzystaniu kilku licówek może się zrobić z tego całkiem spora inwestycja, dlatego przed podjęciem jej warto jest ją przemyśleć, aby w konsekwencji nie żałować podjętej decyzji. Niemniej jednak, jak chodzi o trwałość licówek, to bez wątpienia wielu pacjentów jest z niej zadowolonych. 

Takie licówki potrafią  wytrzymać nawet kilka lat, oczywiście o ile pacjent wie, jak dbać o licówki kompozytowe. Tak jak każde rozwiązanie z zakresu stomatologii estetycznej, mają licówki kompozytowe wady i zalety, jednak do wad na pewno nie zalicza się trwałość tychże licówek. 

Warto jest rozważyć także inne warianty licówek, na przykład licówki porcelanowe, które mimo wyższej ceny, oferują jeszcze lepszą jakość, wygląd i wytrzymałość. Pacjent, który jest w stanie pozwolić sobie na droższe licówki porcelanowe, może czuć się swobodnie w podjęciu decyzji o skorzystaniu z nich. Niemniej jednak, licówki kompozytowe stanowią dla nich świetną, tańszą alternatywę!

Powiązane posty
Leczenie próchnicy zębów
Co oznacza żółty nalot na języku? Czy to coś groźnego?
Próchnica zębów – leczenie i profilaktyka