Co wróżka zębuszka robi z zębami – czyli dziś mniej poważnie o dzieciach i ich ząbkach

Bez kategorii

30 października 2019

Co wróżka zębuszka robi z zębami – czyli dziś mniej poważnie o dzieciach i ich ząbkach

Czy powiedziałeś swoim dzieciom o wróżce zębuszce? Jeśli zastanawiasz się, kto to jest wróżka zębuszka – okazuje się, że zaprezentowane tej mitycznej postaci jest świetnym sposobem, by zachęcić dzieci do procesu wypadania zębów. Co prawda proces ten wychodzi samoistnie, jednak czasem zachodzi konieczność wyrwania mlecznego zęba, do czego trudno będzie przekonać dziecko. Na szczęście, jeśli opowiesz dziecku, co wróżka zębuszka robi z zębami, to na pewno spotkasz się z lepszym odbiorem sytuacji.

Dziecko na pewno spyta, co przynosi wróżka zębuszka. Można łatwo przyznać, że w zamian za odwagę i podłożenie zęba pod poduszkę, w nocy zostanie on magicznie zamieniony na pieniążek. Dzięki temu, dziecko zyska coś za swoją odwagę, a jednocześnie nie będzie mowy o przekupowaniu dziecka przez rodziców – w końcu to nie rodzic daje nagrodę, a wróżka zębuszka! Jeśli twoje dziecko uwierzy w to, co wróżka zębuszka robi z zębami, to bez wątpienia tobie i dziecku łatwiej będzie przejść proces leczenia zębów.

Kto to jest wróżka zębuszka – czyli jak rodzice zachęcają dzieci do dbania o zęby

Warto sprawdzić, kim tak naprawdę jest wróżka zębuszka. Okazuje się, że jest to postać, której nikt nigdy nie widział, ani nigdy o niej nie słyszał.. a jednak, jest ona w ciągu jednej nocy odwiedzić domy setek dzieci z całego świata, które schowały ząbka pod poduszkę. I dać im odpowiednią nagrodę! Stąd wiesz, co wróżka zębuszka robi z zębami – zabiera je i w zamian zostawia pieniążek.

Bardzo popularny jest to mit szczególnie w krajach zachodnich, mit szczególnie prężnie funkcjonuje w krajach takich jak Stany Zjednoczone czy Wielka Brytania. Powstanie tego mitu nie wzięło się znikąd – po prostu utrata ząbków czy też ich wyrywanie może być dla dziecka traumatycznym przeżyciem, nawet nie z powodu samego bólu, a po prostu ze strachu przed bólem, który może nawet nie nastąpić. 

Dlatego też dziecku opowiada się o wróżce zębuszce a także o tym, co wróżka zębuszka robi z zębami. Oswojenie dziecka z tym tematem będzie dużo łatwiejsze z pomocą tej mitycznej postaci, która bez wątpienia doda nową barwę temu procesowi. Niemniej jednak, wraz z opisem wróżki zębuszki, warto jest opowiedzieć dziecku faktyczną historię związaną z wypadaniem zębów – czyli to, że ząbek wypada, ale na jego miejscu pojawi się nowy, mocniejszy. Powiedz także, że wypadanie zębów mlecznych jest naturalnym procesem i oznacza, że dziecko staje się dorosłe.

Warto opowiedzieć dziecku o tej mitycznej postaci, gdyż zachęci go do wypadania zębów, a co najmniej proces ten nie będzie powodować w nim strachu. W ten sposób uda ci się przygotować dziecko do utraty mlecznych ząbków, o które zapewne bardzo dobrze dbało. 

Co przynosi wróżka zębuszka

Jaką korzyść będzie miało dziecko z tego, że wróżka zębuszka ją odwiedzi? Okazuje się, że największą korzyścią ze schowania ząbka pod poduszkę będzie pieniążek, który dziecko będzie mogło dowolnie rozporządzić, według własnej zachcianki.

Powiązane posty
Czy po wyrwaniu zęba można palić?
Jak dbać o licówki kompozytowe? Podpowiadamy!
Charakterystyka wypełnień Onlay