Charakterystyka wypełnień Onlay

Bez kategorii

2 sierpnia 2019

Charakterystyka wypełnień Onlay

Onlay to rodzaj wypełnień, które stosuje się w przypadku ubytków w zębie. Warto wiedzieć więcej na temat problemów związanych z brakami w zębach, gdyż mogą one spowodować różne schorzenia trudne w usunięciu. Ubytki to szansa dla rozwoju chorób – do tego grona zaliczają się takie choroby jak próchnica, a także paradontoza. Choroby te prowadzą do wypadania zębów lub konieczności ich wyrwania, co jasno pokazuje, że trzeba sięgać po wszystkie środki, by ich uniknąć.

W takich przypadkach można zastosować między innymi wypełnienia Onlay. Ten rodzaj wypełnień świetnie niweluje problem częściowych braków w uzębieniu – zarówno pod kątem estetycznym, jak i funkcjonalnym. Dowiedz się, dlaczego wypełnienia Onlay są warte uwagi i czy wypełnienia Onlay rozwiążą twój problem.

Z czego wykonane są wypełnienia Onlay?

W zależności od potrzeb i możliwości pacjenta, stosuje się wypełnienia Onlay kompozytowe i porcelanowe. Te dwa materiały oferują bardzo wysoki poziom estetyki i funkcjonalności – odbudowa z ich wykorzystaniem jest bardzo zadowalająca dla większości pacjentów. Porcelana stomatologiczna jest powszechnie stosowanym materiałem – także przy koronach protetycznych, gdzie zęby wykonane z jej zastosowaniem wyglądają niemalże jak naturalne. 

Wskazania do wypełnień Onlay

Istnieje szereg wskazań do tego, by zastosować wypełnienia tego rodzaju. Wykazują one szczególną wartość w przypadku, gdy zachodzi konieczność częściowego zrekonstruowania zęba, wobec tego stosuje się je w przypadku, przykładowo, ukruszonych zębów. Warto jednak wyszczególnić, w przypadku których zębów stosuje się ten rodzaj wypełnień.

Wypełnienia tego rodzaju znajdują zastosowanie w przypadku zębów siecznych – gdy zdarzy się, że utracą one swój kąt sieczny. Do tej listy można dołączyć zęby trzonowe – ubytek w nich również można nadrobić wypełnieniami tego rodzaju. Miejsca styczne przedtrzonowców to kolejne miejsce, w których stosuje się wypełnienia On lay.

Popularność tego rodzaju wypełnień wynika z faktu, że oferują one rewelacyjny efekt. Za nimi stoi również wyższa cena, jednak warto jest rozważyć je jako rozwiązanie protetyczne.

Ile kosztuje Onlay?

Za sprawą wypełnień tego rodzaju pacjent jest w stanie uzyskać świetny efekt. Ich cena jest wyższa – zdecydowanie wyższa, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych wypełnień kompozytowych. Faktem jest jednak, że jeśli pacjenci są w stanie dopłacić, to warto to zrobić. Jedno wypełnienie tego rodzaju oscyluje w granicach 400-800 złotych.

Powiązane posty
Czy po rzuceniu palenia bieleją zęby? Sprawdźmy dostępne informacje!
Co oznacza żółty nalot na języku? Czy to coś groźnego?
Choroby dziąseł – jak się objawiają i jak im zapobiegać?