Czarny ząb po leczeniu kanałowym
Czarny ząb po leczeniu kanałowym to naturalne zjawisko. Może on ciemnieć, ponieważ jest martwy. Nierzadko przybiera szarą barwę. W niektórych przypadkach też sinieje bądź jest żółty lub brązowy. Jest to normalne po leczeniu kanałowym, bowiem barwa zmienia się przeważnie z powodu krwawienia wewnętrznego miazgi zębowej, do czego doszło z powodu stanu zapalnego bądź urazu. Warto zaznaczyć, że odpowiednio wyleczony ząb może też ściemnieć przez zastosowanie środków chemicznych przez stomatologa. Jednakże jest to zgodne ze sztuką, bowiem substancje chemiczne, mimo że nierzadko przebarwiają, jednakże mają też zbawienny wpływ, ponieważ chronią przed wyrwaniem zębów.
W przypadku, kiedy ząb leczony endodontycznie przebarwił się, nie istnieją powody do paniki. Najlepiej w takim przypadku umówić się na konsultację medyczną. W ten sposób można zaplanować, co zrobić, żeby ząb przestał się wyróżniać. W tej kwestii najlepiej postawić na renomowaną klinikę stomatologiczną, gdyż jakość powinna być zawsze kwestią priorytetową.
Czy po leczeniu kanałowym ząb ciemnieje?
Ząb po leczeniu kanałowym może być czarny, brązowy, siny, a także żółty. Spowodowane jest to tym, że jest on martwy. Trzeba wiedzieć o tym, że taka nieestetyczna zmiana barwy zęba ma spory wpływ na wygląd całego uzębienia człowieka. Często jest to powód do dyskomfortu, a ponadto zawstydzenia zwłaszcza u ludzi, u których przebarwienia wyraźnie są widoczne na przednich zębach, co jest sporym kłopotem. Okazuje się, że standardowe metody wybielania w żadnym stopniu nie przyczynią się do rozwiązania takiego problemu. Jednakże istnieją sposoby, żeby sobie poradzić z tym. Czarny ząb po leczeniu kanałowym jest nieestetyczny, z tego powodu trzeba go wybielić. Każdy powinien wiedzieć, że przebarwienia na zębach po leczeniu kanałowym to całkowicie naturalne i dość częste zjawisko. Dlatego nikt nie powinien się tym martwić. Czarny ząb po leczeniu kanałowym pojawia się u pacjenta, ponieważ w czasie leczenia nierzadko krew dostaje się do kanalików zębiny. Oprócz tego na zmianę barwy często wpływają również pierwiastki, które wchodzą w skład wypełnienia. Mowa tutaj przede wszystkim o srebrze, jodzie, a ponadto barze. Interesujące jest to, że ciężko jest określić przybliżony czas, kiedy może pojawić się czarny ząb po leczeniu kanałowym. U pewnych osób pojawia się on szybciej, a u innych nieco dłużej. U jeszcze innych ludzi takie zjawisko nigdy nie nastąpi. Wszystko uzależnione jest od konkretnego organizmu, o czym nie każdy pamięta. Warto zaznaczyć, że zjawisko ciemnienia zęba może pojawić się nawet po paru latach, co jest zaskoczeniem dla wielu ludzi. Okazuje się, że czarny ząb po leczeniu nie jest możliwy do wybielenia przy zastosowaniu klasycznych sposobów. Z tego powodu wymagane jest użycie specjalnych metod, które powinny skutecznie zlikwidować ten problem.
Dlaczego ząb się robi czarny?
Warto wiedzieć o tym, że początkowo ząb martwy w ogóle może nie dawać żadnych wyraźnych objawów, co jest problematyczne. Z tego powodu pacjent nie wie, iż jego miazga staje się obumarła. Warto wiedzieć, że to ona odpowiada za dostarczenie tkankom zęba tlenu, a ponadto substancji odżywczych. Oprócz tego odpowiada również za regenerację tkanek. W przypadku, kiedy obumiera, to ząb razem z nią, jest to całkowicie normalne zjawisko. Warto wiedzieć o tym, że wraz z upływem czasu pacjent może odczuwać ból martwego zęba, a ponadto nadwrażliwość termiczną. Jest to bardzo problematyczne, dlatego zalecane są częste wizyty u stomatologa. W tej kwestii najlepiej postawić na sprawdzoną klinikę stomatologiczną, gdyż jakość zawsze powinna być kwestią priorytetową. Wybielanie czarnego zęba po leczeniu kanałowym jest dostępne w przystępnej cenie, co jest priorytetem dla wielu ludzi.
Jak wybielić czarny ząb?
Trzeba wiedzieć o tym, że nagląca potrzeba wybielania martwych zębów pojawia się przeważnie wtedy, kiedy ciemnieje jeden bądź nawet parę zębów na jednym łuku. Takie zjawisko może być bardzo problematyczne dla pacjenta. Mowa tutaj przede wszystkim o kwestiach estetycznych. Dlatego warto udać się do renomowanej kliniki stomatologicznej. Dobry specjalista powinien coś zaradzić na takie zjawisko. Trzeba też wiedzieć o tym, że przebarwiona jedynka bądź dwójka może bardzo wyróżniać się na tle reszty zębów. Dlatego jest to bardzo nieestetyczne zjawisko, które wpływa na obniżenie samooceny pacjenta. Dodatkowo wpływa na brak pewności siebie. Z tego powodu najlepiej zapisać się na kompleksowe wybielanie, które powinno skutecznie wyeliminować ten problem. Warto zaznaczyć, że ceny wybielania gabinetowego martwych zębów nierzadko zamykają się w kwocie od 60 do 300 złotych w przypadku jednego tylko zęba. Trzeba też wiedzieć, że za licówki należy zapłacić jeszcze więcej. Mowa tutaj o kwocie od 250 złotych do nawet 3 000 złotych. W przypadku koron zębowych ceny wahają się od 750 złotych do 2 200 złotych. Wszystko zależne jest tutaj od wykorzystanego materiału. Ponadto ceny różnią się w większych oraz mniejszych miastach. Czarny ząb po leczeniu kanałowym to powszechne zjawisko.