Ile kosztuje leczenie kanałowe? Czyli porozmawiajmy o pieniądzach

Leczenie kanałowe (endodoncja)

22 września 2019

Ile kosztuje leczenie kanałowe? Czyli porozmawiajmy o pieniądzach

Zastanawiasz się, ile kosztuje leczenie kanałowe? Temat ten nie jest tak jednoznaczny, jak mogłoby się wydawać. Nim przystąpisz do leczenia kanałowego, warto jest wiedzieć, ile kosztuje leczenie kanałowe prywatnie, a także ile kosztuje leczenie kanałowe na kasę chorych, aby ostatecznie wiedzieć, ile pieniędzy musisz przygotować, by podjąć skuteczne leczenie.

Z poniższego artykułu dowiesz się, ile kosztuje leczenie kanałowe, dzięki czemu podjęcie zabiegu endodontycznego nie powinno zaskoczyć cię finansowo. Bez wątpienia dowiesz się tutaj, od czego uzależniona jest cena takiego zabiegu i dlaczego jedni endodonci biorą za zabieg większą kwotę, niż inni. Porozmawiajmy o pieniądzach!

Ile za leczenie kanałowe zęba

Na pytanie „ile kosztuje leczenie kanałowe” nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jest to skomplikowane, zważając na mnogość czynników wpływających na ostateczną cenę zabiegu. W przypadku leczenia kanałowego, a konkretnie tego – ile kosztuje leczenie kanałowe prywatnie, cena zależy przede wszystkim od ilości kanałów w zębie. Jeśli ząb ma jeden kanał, to leczenie będzie stosunkowo tanie. W przypadku, gdy endodonta doszuka się nawet czterech kanałów w zębie, to cena leczenia może wzrosnąć nawet dwukrotnie. Prawda, że jest to spora różnica?

Na cenę tego, ile kosztuje leczenie kanałowe – także ile kosztuje leczenie kanałowe na kasę chorych – wpływ ma także to, czy jest to pierwotne leczenie kanałowe, czy też powtórne. Powtórny zabieg leczenia kanałowego może okazać się trochę droższy, niż pierwotna endodoncja. Na szczęście, w wielu gabinetach można skorzystać z atrakcyjnego systemu ratalnego, pozwalającego na łatwe i komfortowe podjęcie nawet najdroższych zabiegów, a później – rozbicie ich ceny na łatwe do spłacenia raty.

Jednym z kilku czynników, który może wpłynąć na to, ile za leczenie kanałowe zęba, jest renoma miejsca i jego ulokowanie. Bez wątpienia, drodzy lekarze zajmujący się endodoncją są w większych miastach, a dodatkowo zważając na wieloletnią renomę takich gabinetów, koszt leczenia może okazać się dużo większy niż w innej klinice. Prawdą jest, że być może taki sam zabieg uzyskalibyśmy w innej klinice za mniejsze pieniądze, ale zdecydowanie warto jest dopłacić, by mieć pewność, że korzysta się z usług profesjonalisty.

Prócz tego, jeśli pacjent decyduje się na leczenie kanałowe z mikroskopem, wtedy zapłaci odpowiednio więcej.

Ile kosztuje leczenie kanałowe prywatnie a ile na kasę chorych?

Zastanawiasz się ile kosztuje leczenie kanałowe i oczekujesz konkretnych kwot? Proszę bardzo! Za ząb z jednym kanałem, w przypadku leczenia kanałowego z mikroskopem, zapłacisz około sześciuset złotych. Ząb dwukanałowy to koszt sięgający już 100 złotych więcej. Różnica między zębem jedno- a czterokanałowym może wynosić nawet 400 złotych! W przypadku tego, ile kosztuje leczenie kanałowe na kasę chorych – jest to pokrywane z twojego ubezpieczenia zdrowotnego. Czy wiesz już, ile za leczenie kanałowe zęba?

Powiązane posty
Czy trzeba się obawiać leczenia kanałowego?
Charakterystyka zabiegu endodontycznego
Na czym polega endodoncja mikroskopowa?