Jak często myć zęby? Jak dbać o jamę ustną?

Stomatologia estetyczna

18 października 2019

Jak często myć zęby? Jak dbać o jamę ustną?

Zastanawiasz się, jak często myć zęby żeby były białe? Na łamach naszego portalu dbamy o to, abyś otrzymywał konkretne informacje na temat różnych, nietypowych zagadnień z zakresu stomatologii. Jest to o tyle ciekawe, że warto jest wiedzieć, czy da się tak umyć zęby i jak myć zęby, aby faktycznie stały się one białe.

Mycie zębów to bardzo ważna czynność, tak naprawdę jest to najważniejsza część profilaktyki zębów. Prawidłowa wiedza w tym zakresie pozwoli ci utrzymać zęby w rewelacyjnej kondycji, co, w połączeniu z odpowiednią dietą, być może pozwoli wyeliminować konieczność przeprowadzania jakichkolwiek zabiegów, mających na celu wyleczenie choroby. 

Podczas prawidłowego mycia zębów usuwasz płytkę nazębną, która, nieusunięta, może prowadzić do rozwoju takich problemów jak zmineralizowanie kamienia nazębnego, a także rozwój paradontozy. Lepiej jest unikać takich nieprzyjemnych problemów, po prostu myjąc zęby. W tym artykule postaramy się maksymalnie przybliżyć ci ten temat, aby zagwarantować ci należytą ilość wiedzy w tym zakresie.

Jak myć zęby? Prawidłowa technika to podstawa

Zacznijmy od tego, jak często myć zęby. Optymalną ilością razy, przy której umyjesz zęby, jest liczba 2. Jeśli umyjesz zęby dwukrotnie, czyli na przykład rano i wieczorem, zapewnisz sobie minimum higieny, którą powinieneś zapewniać swoim ząbkom. Tak naprawdę, jeśli dokonujesz czynności mających na celu wyczyszczenie zębów po każdym posiłku, to należysz do wąskiego grona osób wyjątkowo dbających o zęby. Takie czyszczenie oczywiście ma sens i warto to praktykować.

Aby prawidłowo myć zęby, warto jest znać odpowiednią technikę ich mycia. Przede wszystkim, zacznij od zapewnienia sobie odpowiednich narzędzi, typu – niezużyta szczoteczka o twardości dopasowanej do twoich zębów, nić dentystyczna, płyn do płukania zębów, opcjonalnie irygator. Następnie polecamy podjęcie konsultacji ze stomatologiem, który dokładnie wyjaśni ci, co zrobić aby czyszczenie było efektywne i przynosiło pożądany efekt, zgodnie z twoimi oczekiwaniami.

jak często myć zęby żeby były białe? Czy częstotliwość mycia wpływa na wygląd zębów

Zastanawiasz się, jak często myć zęby, aby zapewnić sobie poprawę koloru ich uzębienia? Zacznij najpierw od kupienia odpowiedniej pasty, zawierającej dużo czynnika ścierającego, gdyż tak naprawdę to jedyna opcja abyś poprawił kolor zębów. Z pomocą pasty do zębów możesz co najwyżej zetrzeć osad z powierzchni zębów, powodując, iż optycznie faktycznie będą one wydawać się nieco bielsze. Niemniej jednak, największą moc w tym zakresie ma po prostu wybielanie zębów, dzięki któremu rozjaśnisz szkliwo zębów.

Wobec tego, nie da się umyć zębów tak, aby stały się one białe. Możesz co najwyżej myć je po to, aby pozbyć się osadów na powierzchni zęba, ale nie da się ich trwale rozjaśnić w ten sposób. Jeśli twoja kość jest naturalnie żółta, bądź też stała się taka po spożyciu dużej ilości produktów barwiących, to musisz się po prostu wybrać na zabieg wybielania zębów – lampą czy też nakładkowo.

Powiązane posty
Co zrobić z diastemą? Czy to problem dla stomatologa?
Co to jest piaskowanie zębów?
Czy wybielanie zębów niszczy szkliwo?