Napar z rumianku — na co pomaga? Czy pomoże na ból dziąseł?

Bez kategorii

16 listopada 2019

Napar z rumianku — na co pomaga? Czy pomoże na ból dziąseł?

Rumianek to jedna z najbardziej rozpowszechnionych i najskuteczniejszych roślin o nacechowaniu zdrowotnym. Jego kwiaty są niezwykle ciekawym przypadkiem i często stosujemy go w lecznictwie. Wysuszony rumianek to wręcz idealny surowiec, aby tworzyć z nich zdrowotne napary czy herbaty i pić je o każdej porze dnia i roku. To jednak nie wszystko — rumianek pospolity bogaty jest w szereg substancji o nacechowaniu antyalergicznym czy nawet flawonoidy, czy witaminę C! To właśnie to sprawia, że każdy tak bardzo kocha rumianek? Jak się okazuje, często rumianek jest też wymieniany jako doraźny środek na ból dziąseł i inne dolegliwości jamy ustnej. Czy jest to prawda? Napar z rumianku — na co pomaga? Sprawdzimy to w dzisiejszym artykule, więc zapraszamy was do dzisiejszego artykułu traktującego właśnie o rumianku!

Na co pomaga napar z rumianku?

Zastanówmy się więc na co pomaga napar z rumianku? Otóż kwiaty rumianku, mające w sobie masę olejków estetycznych a w nich znajdziemy minerały czy witaminy. Rumianek ma to do siebie, że ma właściwości przeciwzapalne czy rozkurczające mięśnie gładkie. Poza tym rumianek znacząco przyspiesza gojenie ran czy też dezynfekuje stany zapalne na skórze. Odpowiedzmy więc sobie: napar z rumianku na co pomaga? Otóż przede wszystkim, wypicie takiego naparu pozytywnie wpływa na wszelkie skurcze w obrębie jelit czy też żołądka. Przy okazji, jeżeli w naszej jamie ustnej dojdzie do rozwoju stanów zapalnych dziąseł, to tak naprawdę możemy się wtedy spodziewać tego, że rumianek łagodzi ten problem! To oczywiście nie jest zastępstwo dla tradycyjnego leczenia stomatologicznego, jednak może to być pewna alternatywa dla okres oczekiwania na wizytę u specjalisty. Poza tym, dzięki rumiankowi możemy poprawić trawieni oraz przepływ żółci w naszym organizmie. Co więcej, jeżeli zjemy dość ciężki posiłek, to po wypiciu naparu z rumianku nie tylko będziemy mogli oczekiwać tego, że trawienie takiego obiadu będzie znacznie prostsze, jednak też unikniemy bardzo kłopotliwej dolegliwości, jaką jest nadmierna kwasowość żołądka. A jeśli męczą was kłopotliwe i wstydliwe wzdęcia, to rumianek także rozwiąże ten problem! To doprawdy niezwykła roślina, nie powinniście ignorować jej wykorzystania w codziennym życiu, a zwłaszcza w momencie, gdy jest on tak prosty do znalezienia!

Jak zrobić napar z rumianku?

Skoro znacie już odpowiedź na pytanie napar z rumianku na co pomaga – to pewnie zainteresuje was również to, jak zrobić napar z rumianku samodzielnie! Oczywiście to niezwykle proste, jeżeli mamy gotowy rumianek w torebkach, który nabyliśmy w sklepie. Czemu jednak nie zrobić maksymalnie zdrowej wersji? Wystarczy wziąć łyżkę suszonych kwiatów i zalać je wrzątkiem. Wtedy przykryjcie wasz napar na około 10 minut, tak aby mógł się on przygotować. Po takim czasie przecedźcie ten napój, po czym możecie pić go bez problemu. Nie musicie trzymać się konkretnych ilości czy też dawek — rumianek jest całkowicie zdrowym i bezpiecznym naparem!

Powiązane posty
Próchnica zębów – leczenie i profilaktyka
Choroby dziąseł – jak się objawiają i jak im zapobiegać?
Ile się nosi aparat na zęby? Okres noszenia aparatu ortodontycznego